Bizi arayın: +(90) 506 067 48 01
Ptesi - Cuma: 08:00 - 18:00

Bizimle İletişime Geçin

İletişime geçmekten kaçınmayın. 1-2 iş günü içinde size geri döneceğiz. Veya şimdi bizi arayın.

Şimdi ara: + (90) 535 421 4133

E-posta atın: info@globalsondaj.com

Kuyu inkişafı

Kuyu İnkişafı Nedir Sondaj kuyusu ile yeraltı formasyonu arasında köprü kurmak kuyudaki su miktarını arttırmak ve kuyuda mümkün olan en yüksek su veriminin elde edilmesini sağlamaktır. Su Sondajı kuyu cidarından biriken ince kum, kil, çamur tanelerini temizleyerek pompanın kuyudan kum çekmesini önlemek, kuyunun çevresinde sondaj çakılını homojen bir düzende tutmak kuyu içine gelebilecek ince partiküllü maddeleri çakıl filtresine tutundurmak ve kuyunun ömrünü uzatmak amacıyla yapılan hava sirkülasyonlu ve su sirkülasyonlu işlemlere Kuyu İnkişafı denir.

Jeofizik etüt nedir

Su arama çalışması sınırları belirli bir bölgede yer altı suyunun varlığının ispatlamaya yönelik bir cihaz yardım ile gerçekleştirilen bilimsel çalışmalardır. Jeofizik etüdü yapılacak olan kuyunun fiyatını belirleyecek bir işlemdir

Kuyu bakımı

Kuyu bakımı kuyular zamanla tortu kum vs gibi ince tanelerle dolmaya başlar.bu ince taneleri dalgıç pompa dışarıya basmaya başlar ve dalgıç pompalarda Fan bozulmalarından kaynaklı arızalar hatta motor yanmaları olabiliyor, eğer kuyu delgi işleminde delgi çapı, teçhiz çapı, çakıllama, kuyu temizliği ve dalgıç pompa secimi doğru yapılmamış ise her yıl kuyunun içindeki dalgıç motopomp sistemi kuyudan çıkartılarak kuyuya sondaj köpüğü kullanılarak hava vurulması kuyunu ömrünü ve sistemini korur ve yaşatır.

Kuyu Logu

Kuyu loguları sondaj kuyularının açılması esnasında karşılaşılan tüm olayların ve uygulanan tüm işlemlerin ayrıntılı yer aldığı bir bilgi formudur. Bir kuyu logunda; açılış tarihi, açan makine, kuyunun yeri, çapı, teçhiz planı, geçilen formasyonlar, inkişaf ve pompa tecrübesi değerleri ile kimyasal ve bakteriyolojik analiz neticeleri yer alır. Kuyu loguları, kuyunun işletme safhasındaki olaylar ve karar açısından büyük önem taşır. Kuyu logu, pompa seçiminde, zaman içinde meydana gelebilecek dolguların, debi azalmalarının nedenleri ve çözümleri hakkında doğru kararlar alınmasına aynı zamanda her türlü tahlisiye işleminin doğru yapılmasına yardımcı olur.